بیانیۀ سازمان بهداشت جهانی به مناسبت اول دسامبر روز جهانی مبارزه با ایدز

HIV همچنان مسئله ای مهم در حوزۀ بهداشت عمومی قلمداد می شود که بر زندگی میلیون‌ها نفر در سراسر جهان تاثیرگذار است.

گرچه جهان در دهه های اخیر به پیشرفت چشمگیری در این حوزه دست یافته است، اما اهداف مهم جهانی برای سال 2020 عملی نشد.

اختلاف، نابرابری و بی توجهی به حقوق بشر از جمله مواردی است که باعث شد HIV به بحرانی برای بهداشت جهانی بدل شده و همچنان به شکل بحران باقی بماند. اکنون، کووید 19، نابرابری ها و اختلالات در ارائه و دریافت خدمات را تشدید می کند و زندگی بسیاری از افراد مبتلا به HIV را چالش برانگیزتر می نماید.

شعار روز جهانی ایدز در سال 2021 عبارت است از: «به نابرابری ها پایان دهید. به ایدز پایان دهید». سازمان بهداشت جهانی و همکاران آن، با تمرکز ویژه بر نجات افرادی که پس از ابتلای به HIV به حال خود رها شده اند، نابرابری های فزاینده در دسترسی به خدمات ضروری در رابطه با بیماری HIV را برجسته می سازد.

سازمان بهداشت جهانی از رهبران و شهروندان سراسر دنیا می‌خواهد تا در یکم دسامبر 2021، برای مقابله با نابرابری‌هایی که باعث ایجاد ایدز می‌شود و نجات افرادی که در حال حاضر خدمات ضروری HIV را دریافت نمی‌کنند، گرد هم آیند.

منبع:

https://www.who.int/campaigns/world-aids-day/world-aids-day-2021

HIV remains a major public health issue that affects millions of people worldwide.

Although the world has made significant progress in recent decades, important global targets for 2020 were not met.

Division, disparity and disregard for human rights are among the failures that allowed HIV to become and remain a global health crisis. Now, COVID-19 is exacerbating inequities and disruptions to services, making the lives of many people living with HIV more challenging.

The theme of World AIDS Day 2021 is End inequalities. End AIDS”.  With a special focus on reaching people left behind, WHO and its partners are highlighting the growing inequalities in access to essential HIV services. 

On 1 December 2021, WHO is calling on global leaders and citizens to rally to confront the inequalities that drive AIDS and to reach people who are currently not receiving essential HIV services.

Resource: https://www.who.int/campaigns/world-aids-day/world-aids-day-2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.